www.manualy.net
logo
Originální stránky pro originální lidi. Výrobky chráněných dílen
Google

Databáza Oracle 10g

6.12. 2005 Vebloud Oracle

Reklamní příloha časopisu Comuterworld, mající i informační hodnotu. Sice ne něják extrémě velkou, ono co se taky o Oracle dá říct na 28 stranách. Asi tolik, že se člověk přestane bát a zkusí. Čímž splní svůj reklamní účel a my se obohatíme o vědomosti.

Pokud už jste s Oraclem někdy něco dělali, můžete přestat číst a věnovat se něčemu užitečnějšímu, protože se nedozvíte nic nového. Slovensky psaná přiručka je určena lidem, kteří s Oraclem nikdy nedělali a managerům, které má přesvědčit, že Oracle je to pravé.

Začátečníkovi elementárně osvětlí instalaci, práci s Oracle Enterprise Managerem, SQL konzolami. Pokusí se nastínit možnosti a naučit totální základy PL/SQL a SQL. Managerovi řekne co je grid computing a podá licenční politiku Oraclu v co nejlepším světle. Oracle mimochodem před nedávnem zlevnil na zadarmo a uvolnil Oracle Database 10g XE, neboli Expres Edition, která může být s určitými omezeními nasazena do produkčního prostředí a distribuována společně s vašimi aplikacemi.

V tomto rozsahu se toho sice nedá říci moc, zvláště o tak rozsáhlém systému jakym Oracle Database je, ale šlo toho říci podstatně více viz. MySQL manuál, ale co by člověk čekal od reklamního pamfletu ve kterém je více obrázků než informací. Svůj reklamní účel splní určitě dokonale, protože znalosti chtiví manager rychle instaluje a zkouší tak dlouho dokud si nepřipadá jako odborník a potom doporučí v podniku nasazení Oraclu.

DatumAutorPříspěvek
00. 00. 0000 00:00 TaC

chybný odkaz na soubor

00. 00. 0000 00:00 Komár

Opraveno, sorry